Pondelok - Piatok 8.00 - 16.00

02/2044 2225

info@bunt.sk

 

Najlepšie aplikácie a programy na návrh interiéru

Pridané: 18.11.2022 16:39:35 Počet zobrazení: 20950

Render obývačky vytvorenej v programe Foyr Neo.


Nie je nič vzrušujúcejšie, ako navrhnúť si vlastný domov. Nie je to jednoduché a mnohokrát len papier a pero nebudú stačiť. Dobrou správou je, že existuje množstvo bezplatného a lacného návrhárskeho softvéru, ktorý vám umožní vytvoriť si virtuálny domov.

 

Softvér na navrhovanie interiérov je program, ktorý vám umožňuje vytvárať projekty interiérového dizajnu a oživuje vaše predstavy. Môžu ho použiť architekti, profesionálni interiéroví dizajnéri aj bežní ľudia, ktorí chcú zariaďovať svoje domovy. Softvérové ​​programy na navrhovanie domácnosti sa dodávajú s rôznymi funkciami, ako je kreslenie náčrtov, či vytváranie modelov.

Tieto nástroje sú skvelé na stvárnenie akéhokoľvek dizajnérskeho projektu pomocou rôznych 2D a 3D režimov a pôdorysov. Vo virtuálnej makete môžete ľahko vykonávať zmeny, ako je napríklad výmena nábytku, skúšanie rôznych materiálov a zmena farieb podľa potreby skôr, ako začnete naozaj zariaďovať.

Softvér na 3D návrh domácnosti môžete použiť z rôznych dôvodov. Niektorí ľudia ho používajú na vytváranie pôdorysov na stavbu svojich vysnívaných domov, zatiaľ čo iní ho používajú na rozvíjanie nápadov na renováciu domov alebo prerábku projektov. Je to jednoduchý spôsob, ako vytvoriť virtuálne vykreslenie pre akýkoľvek domáci projekt, aby ste sa uistili, že bude spĺňať vašu víziu.

​​Vytvorenie návrhu interiéru ešte pred začatím práce je tiež nákladovo efektívnym spôsobom, ako zabezpečiť dodržanie rozpočtu, pretože budete presne vedieť, koľko a akého nábytku a iného materiálu potrebujete. Môžete tiež vyskúšať rôzne materiály, aby ste sa uistili, že sa hodia k vášmu štýlu, aby ste neplatili za niečo, čo v konečnom dôsledku nebude fungovať.

Na trhu je veľa programov a aplikácií na navrhovanie interiéru. Viaceré z nich sú bezplatné, niektoré, najmä tie, ktoré sú určené pre profesionálov, sa dajú kúpiť, ale aj medzi tými, ktoré sú spoplatnené, si nájdete také, čo ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu. V nasledujúcich riadkoch predstavujeme niektoré z tých najpopulárnejších.

 

HomeByMe – je jedným z najobľúbenejších softvérov na interiérový dizajn, ktorý je zadarmo. Navyše poskytuje rozsiahly katalóg produktov mnohých známych svetových výrobcov na vybavenie vášho priestoru. Môžete rýchlo vytvoriť viacero 2D verzií pôdorysov a vyskúšať rôzne štýly. Potom ho prepnete do 3D a získate predstavu, ako môže navrhovaný priestor vyzerať. Softvér na návrh interiéru ponúka aj mobilnú aplikáciu na prístup k projektom 24 hodín denne, 7 dní v týždni, dokonca aj v režime offline. Verzia Pro ponúka 360-stupňové zobrazenia, virtuálne prehliadky, pokročilé funkcie prispôsobenia atď.

Je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Android, iOS.

 

Návrh obývačky v softvéri HomeByMe.

 

Planner 5D – je bezplatný softvér na navrhovanie 2D/3D projektov interiérov, ktorý ponúka funkcie drag and drop, takže aj začiatočníci môžu rýchlo vytvárať pôdorysy. V tomto 3D softvéri na navrhovanie interiéru existuje niekoľko možností na upravovanie veľkosti a materiálu predmetov a podlahy. Môžete prepínať medzi 2D a 3D režimom navrhovania podľa vašich potrieb. Ak chcete získať prístup k ďalším funkciám, ako je fotorealistické vykresľovanie, môžete použiť platené riešenia.

Je kompatibilný so všetkými bežnými platformami.

 

Návrh spálne v softvéri Planner 5D.

 

Floorplanner – je online editor pre 2D a 3D pôdorysy, určený pre domáce dizajnérstvo, pre osobné aj profesionálne použitie. Tento domáci online dizajnér tiež podporuje zdieľanie a živé prezeranie 2D/3D dizajnu. S platenou verziou získate fotorealistické obrázky, exporty vo vysokom rozlíšení, 3D prehliadky a ďalšie. Môžete si dokonca zakúpiť kredity na upgrade jednotlivých projektov.

 

Návrh domu v editore Floorplanner.

 

Sweet Home 3D – je bezplatný a open-source softvér na navrhovanie interiérov pre domácnosti. Používatelia môžu kresliť aj nepravidelné steny, ako sú šikmé alebo okrúhle. Okrem toho ponúka funkciu drag and drop na vkladanie objektov, ako sú okná, dvere a ďalšie. Môžete tiež pridať ďalšie funkcie pomocou dodatočného kódovania alebo jednoduchých zásuvných modulov. Toto bezplatné softvérové rozhranie pre domácich majstrov je dostupné v 29 jazykoch. Bezplatný softvér na navrhovanie miestností podporuje anotáciu plánu s textom, šípkami, kótovacími čiarami, kompasom atď.

 

Pôdorys domu v softvéri Sweet Home 3D.

 

Magic plan – je aplikácia, ktorá vie nielen vytvárať pôdorysy, ale je schopná prostredníctvom mobilného telefónu interiér aj zmerať. Bez ohľadu na to, nakoľko je také virtuálne meranie spoľahlivé, ide o skvelý nástroj pre prvotné zameranie a vytvorenie základného návrhu. Stačí nastaviť telefón podľa inštrukcií a zacieliť na jednotlivé steny. Aplikácia si ich poznačí a vy takto zaznamenáte detailne celý pôdorys vášho domu či bytu. S ním potom môžete naďalej pracovať – umiestniť vybavenie, nábytok a pod.

 

Zameriavanie miestnosti s aplikáciou Magic plan.

 

pCon.planner – je úplne bezplatná aplikácia na akékoľvek použitie – či už pre osobné návrhy alebo podnikanie. V knižnici aplikácií nájdete veľké množstvo objektov, ktoré môžete použiť. Aplikácia je relatívne jednoduchá na používanie. Ak si však nebudete vedieť poradiť, ako začať, existuje značné množstvo inštruktážnych videí, ktoré si môžete vopred pozrieť. Keď sa s aplikáciou oboznámite, uvidíte, že je uvedená ako jedna z najlepších bezplatných, pretože ponúka množstvo nástrojov, ktoré sa rovnajú niektorým z platených aplikácií.

PCon.planner poskytuje skvelé možnosti aj pre komerčné využitie. Do aplikácie môžete napríklad jednoducho načítať modely CAD v rôznych formátoch, ako sú DWG a 3DS.

 

Pôdorys miestnosti v aplikácii pCon.planner.

 

Roomstyler – je ľahko použiteľný 3D softvér na navrhovanie interiérov, ktorý používateľom umožňuje vytvárať interiér na mieru. Používatelia môžu začať s predtým uloženým návrhom miestnosti alebo úplne od začiatku. Poskytuje aj funkciu drag and drop. Môžete aj sledovať ostatných dizajnérov a inšpirovať sa ich tvorbou. Okrem toho nájdete aj veľa video návodov, ktoré vám pomôžu, ak sa pri práci zaseknete.

 

Navrhovanie obývačky v softvéri Roomstyler.

 

SketchUp – je veľmi obľúbený softvér na 3D modelovanie a vykresľovanie. Na internete je k dispozícii veľa návodov a kurzov SketchUp, ktoré pomôžu začiatočníkom s dizajnom domáceho interiéru. Keď sa zoznámite s rozhraním, môžete prejsť na platenú verziu, ktorá má funkcie, ako je zobrazenie rozšírenej reality (AR) pre komerčný dizajn interiéru. Softvér ponúka 10 GB cloudového úložiska Trimble Connect na zdieľanie a spoluprácu na projektoch. Využite aplikácia SketchUp pre iOS aj Android na prezeranie 3D modelov na cestách.

 

Navrhovanie obývačky v softvéri SketchUp.

 

Space Designer 3D – je skvelý program na kreslenie pôdorysov a ponúka 2D aj 3D perspektívu. Po vytvorení domáceho dizajnu môžete použiť funkciu na vstup do 3D prehliadky. Svoje hotové výtvory môžete exportovať a vytvárať 360° virtuálne prehliadky a následne prezerať a zdieľať na svojom domácom počítači, tablete alebo mobilnom zariadení. Keďže Space Designer je online webová aplikácia, nie je potrebné ju inštalovať do počítača. V súčasnosti funguje na všetkých operačných systémoch a štandardných prehliadačoch.

 

Návh interiéru bytu v programe Space Designer 3D.

 

Infurnia – ide o jeden z mnohých softvérov na navrhovanie kuchýň a interiérov, ktorý ponúka funkciu drag and drop na vytváranie vlastných návrhov. Okrem toho tento softvér na navrhovanie interiéru pomáha vyhnúť sa čakaniu tým, že umožňuje používateľom pracovať na novom dizajne, kým sa vykresľuje starší. Medzi ďalšie funkcie patrí predchádzanie kolíziám, inteligentné umiestnenie a ďalšie.

Platené verzie softvéru na navrhovanie domov Infurnia ponúkajú ďalšie funkcie, ako je správa prístupu, vlastné značky a správa katalógu.

 

Návrh interiéru bytu v softvéri Infurnia.

 

IKEA Plánovač kuchyne – je určený na plánovanie kuchynského priestoru. Plánovač domácej kuchyne IKEA je jedným z niekoľkých nástrojov na plánovanie domácnosti, ktoré ponúka IKEA. Používatelia majú úplnú kontrolu nad tvarom a rozmermi kuchyne.

Okrem toho môžete pomocou funkcie drag and drop pridávať nové položky, ako sú dvere, skrinky, umývadlá, spotrebiče, stoly a ďalšie.

Na stránke je pre inšpiráciu niekoľko hotových kuchýň IKEA. Spoločnosť ponúka aj ďalšie nástroje pre domácich dizajnérov, ako je plánovač úložného priestoru, plánovač obývacej izby, plánovač spálne a ďalšie. Určitou nevýhodou je, že zariaďovať sa dá len výrobkami z produkcie tejto firmy.

 

Návrh kuchyne v softvéri IKEA Plánovač kuchyne.

 

Okrem spomínaných softvérov je na internete k dispozícii celá škála platených softvérov na plánovanie interiérov, ktoré sú určené predovšetkým profesionálom. Spomeňme aspoň niektoré z nich, ktoré sa dajú vyskúšať aj v bezplatnej obmedzenej verzii.

 

SmartDraw – toto je pekný malý online dizajnový nástroj na 2D vykresľovanie. Môžete vytvárať rôzne schémy a pôdorysy. Je ideálny na vytváranie vizuálnych projektov na 2D platforme na telefóne, tablete alebo iPade. Návrhárske nástroje si môžete vyskúšať zadarmo počas prvých 7 dní, ale ak ich chcete naďalej používať, musíte sa prihlásiť v rámci jedného z dostupných platených programov.

 

Návrh pracovne v nástroji SmartDraw.

 

Cedreo – je online 3D platforma pre návrh domov, ktorú používajú profesionálni stavitelia domov, remodelári a interiéroví dizajnéri na vytváranie 2D a 3D pôdorysov, vrátane interiérových a exteriérových stvárnení. Softvér je intuitívny, ľahko sa používa a pomáha používateľom rýchlo vytvárať fotorealistické návrhy interiérov pomocou knižnice s viac ako 7,000 prispôsobiteľnými kusmi 3D nábytku, materiálmi a dekoráciami.

Dizajnéri môžu potenciálnym klientom rýchlo ukázať, ako presne bude ich hotový projekt vyzerať, a v dôsledku toho uzavrieť viac zákaziek na dizajn za kratší čas.

Platforma Cedreo je úplne založená na cloude, takže sa môžete stretávať s klientmi a upravovať návrhy za chodu.

 

Navrhovanie obývačke v softvéri Cedreo.

 

Roomeon – ponúka rozsiahle funkcie. Rovnako ako vyššie spomínaný softvér na návrh interiéru, aj tento poskytuje množstvo objektov a funkcie pre slušný zážitok zo sledovania. Na výber sú tri typy kamier: osobná kamera, voľná kamera a satelitná kamera.

Roomeon ako aplikácia pre návrh interiérov v reálnom čase vám umožňuje ľahko a rýchlo vytvárať návrhy miestností v 3D. K dispozícii je tiež funkcia „Create the Mood" užitočná na simuláciu toho, ako rozdielny čas dňa ovplyvňuje vzhľad vášho interiéru. Proces navrhovania je jednoduchý a intuitívny, čo z neho robí skvelú voľbu pre všetky úrovne interiérového dizajnéra.

Rovnako ako Roomeon, aj Roomstyler je veľmi intuitívna aplikácia, ktorú si ako interiérový dizajnér môžete pomerne ľahko osvojiť. Výhodou oboch aplikácií je možnosť vybaviť interiér produktmi z reálneho života. Vďaka tejto funkcii si môžete ľahšie predstaviť, ako budú niektoré spotrebiče, ktoré si plánujete kúpiť, vyzerať vo vašom novom domove.

 

Navrhovanie interiéru v aplikácii Roomeon.

 

DreamPlan – umožňuje vytvárať podrobné terénne a architektonické plány. Softvér na návrh interiéru DreamPlan 3D možno použiť na osobné projekty, ako je navrhovanie kuchýň, kúpeľní a podobne. Okrem toho tento softvér na navrhovanie domov umožňuje pridať do projektov niekoľko poschodí a podlaží.

Tento profesionálny softvér na návrh interiéru tiež poskytuje možnosť tlače a exportu modelov do súborov STL alebo OBJ na zdieľanie s ostatnými. Na platenú verziu môžete prejsť, keď ju chcete použiť na komerčné projekty.

 

Návrh interiéru domu v softvéri DreamPlan.

 

Foyr Neo – je pravdepodobne najjednoduchší softvér na navrhovanie interiéru, ktorý je v súčasnosti k dispozícii. Jeho vlastnosti boli vyvinuté s ohľadom na skutočné problémy a požiadavky interiérových dizajnérov. Vďaka jednoduchému používateľskému rozhraniu platformy netreba žiadne predchádzajúce školenie a môžete skutočne začať s návrhom od prvého dňa. Foyr Neo je tiež 100% založený na cloude, čo znamená, že je možné k projektom pristupovať odkiaľkoľvek. Nemusíte sťahovať ani inštalovať žiadny softvér.

Používatelia tiež získajú prístup ku knižnici viac ako 60 000 3D modelov, ktoré možno použiť v projektoch jednoduchým pretiahnutím myšou. Jednoduché používateľské rozhranie a možnosti prispôsobenia umožňujú dizajnérom dostať sa do najmenších detailov, ako sú textúry, farby, osvetlenie atď. Vďaka tomu je vhodný pre dizajnérov na všetkých úrovniach – od nováčikov až po odborníkov. Foyr Neo ponúka 100% bezplatnú skúšobnú verziu na 14 dní, môžete si vyskúšať všetky funkcie spolu s katalógom modelov.

 

Návrh obývačky a jej render v softvéri Foyr Neo.

 

Ak viac inklinujete k vytváraniu vizuálnej prehliadky pre svojich klientov, potom Maya od Autodesku je pekný dizajnérsky softvér na použitie. Tento dizajnový softvér sa často používa na vytváranie videohier a animovaných filmov kvôli jeho bezproblémovému prechodu na filmy.

S 3D vizualizačným modelom a virtuálnou prehliadkou vytvoríte pre svojich klientov pekné prezentácie. Pre vysokokvalitný, fotorealistický model priestorového plánovania môžete použiť 3D vykresľovanie, simulácie a mnoho ďalších špecializovaných návrhových nástrojov. Môžete si tiež vybrať rôzne formy vzorov domáceho stylingu v reálnom čase. Dizajnový softvér vám ponúka bezplatnú verziu dostupnú na mesiac.

 

Ak vás zaujíma interiérový dizajn a rôzne dizajnérske softvéry, určite ste už počuli o AutoDesku. Táto technologická spoločnosť je známa tým, že vytvára množstvo dizajnových nástrojov, ktoré sa používajú na realizáciu dizajnových nápadov pre váš vlastný domov, ako aj pre vašich klientov.

 

AutoCAD – je softvér na navrhovanie interiérov, ktorý podporuje 2D a 3D vykresľovanie. Je obľúbený medzi interiérovými dizajnérmi a architektmi. Vzhľadom na jeho popularitu u dizajnérov videohier je tento dizajnový softvér dosť drahý. AutoCAD ponúka bezplatné skúšobné obdobie na 30 dní, po ktorom musíte zaplatiť za predplatné od 220 USD mesačne.

 

Keď už hovoríme o softvéri na navrhovanie interiérov od AutoDesk, pre uskutočnenie vašich nápadov interiérového dizajnu si môžete vybrať aj Revit. Ak ste praktizujúci interiérový dizajnér so skúsenosťami s používaním návrhárskych nástrojov a softvéru s CAD a CAM, môžete takto ľahšie zapôsobiť i na svojich klientov.

 

Ako si vybrať najlepší program pre vás?

Predovšetkým neexistuje ideálny softvér pre realistický dizajn interiéru. V tomto článku sme vám predstavili niektoré obľúbené aplikácie pre domáci dizajn. Každý z vyššie uvedených programov má svoje výhody a nevýhody, ale všetky si zaslúžia pozornosť a môžu vám výrazne uľahčiť prácu pri zariaďovaní vášho domu alebo bytu. Tú, pre vás najlepšiu aplikáciu, nájdete iba tak, že s nejakou začnete pracovať a časom uvidíte, či vám vyhovuje. Odporúčame vám, aby ste si pozreli všetky vyššie spomenuté a vyberte si aspoň tri, ktoré vás najviac zaujali. Praxou a skúšaním týchto programov zistíte, ktorý štýl navrhovania interiérov vám najviac vyhovuje a budete bližšie k vášmu vysnívanému bývaniu.

 

Značky

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti